Pomocí kolimátoru se můžete rychle a zároveň efektivně zlepšit ve vaší sportovní střelbě. Výběr konkrétního modelu však může být zejména pro začátečníky poměrně obtížný. Přečtěte si, jakých konkrétních parametrů si všímat.
Je lepší uzavřený, nebo otevřený kolimátor?
To záleží na tom, kde jej typicky používáte. Uzavřené kolimátory jsou v porovnání s těmi otevřenými větší. Vzhledem ke své robustní konstrukci nabízí zvýšenou odolnost vůči vnějším vlivům, jako je například prach či vlákna z oblečení. Rovněž tyto modely dokáží lépe odolat extrémním podmínkám.
Na druhou stranu otevřené kolimátory symbolizují pravý opak a zvýšenou odolnost nenabízí. Ve většině případů však pro běžné každodenní použití postačují a lze je tedy bez problémů doporučit.
Jakou velikost tečky
Dalším důležitým faktorem při výběru kolimátoru může být velikost tečky. Ta se odvíjí od toho, na jakou vzdálenost typicky střílíte. Při střelbě spíše na kratší vzdálenost lze doporučit tečku větší než 6 MOA, případně obrazec 32 MOA. Pokud ale budete trénovat střelbu na delší vzdálenost, můžete se rozhodnout spíše pro menší tečku (například 2 MOA).
Kolimátor musí být kompatibilní s vaší zbraní
Na závěr je samozřejmě třeba zdůraznit, že zvolený kolimátor by měl být plně kompatibilní s vaší zbraní. Jinak vám bude k ničemu. Proto se při jeho výběru informujte, pro jaké konkrétní modely zbraní je určen.
Například značka Holosun v současné době nabízí 28 čistě pistolových kolimátorů a máte tedy z čeho vybírat. Pokud například hledáte kolimátor pro full size zbraň, můžete si vybrat z modelů z řady HS/HE407/507C RMR. Delší zbraně určené na sportovní střelbu pak lze zkombinovat například s modelem 507COMP RMR.
Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz.