Benzema završil v Londýně hattrick ve 46. minutě. Bayern padl s Villarrealem

- Komerční sdělení -aktuality

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v prvním čtvrtfinálovém zápase Ligy mistrů 2021/2022 na trávníku obhájce trofeje Chelsea FC 3:1, všechny jejich góly vstřelil Karim Benzema.

Ve druhém středečním utkání překvapivě zaváhal Bayern Mnichov a ze stadionu Villarrealu si odnesl prohru 0:1. Odvety jsou na programu v úterý 12. dubna.

Repríza loňského semifinále, ve kterém Chelsea vyřadila Real po výsledcích 1:1 venku a 2:0 na Stamford Bridge, se hrála od úvodu ve vysokém tempu. Domácí si vypracovali šanci už v 5. minutě, kdy Havertz těsně prostřelil.

Zápas Chelsea – Real Madrid jsme sledovali ONLINE
V 10. přišla velká chyba jejich kapitána Azpilicuetu a bleskový brejk s patičkou Benzemu a střelou Viniciuse zastavilo až břevno. Za čtyři minuty udělal podobnou tloušťku Militao, v hustém dešti mu ušel míč a Havertza fauloval. Dostal žlutou kartu, která ho připravila o odvetu.

Potom už přišly velké chvíle Benzemu. Ve 21. minutě rozehrál míč do běhu na Viniciuse, ten mu ji vrátil centrem na hlavu a kanonýr Realu se prosadil zevnitř šestnáctky. O tři minuty přišla další rychlá akce hostů, centr Modriče na pětku, kde byl mezi dvěma stopéry Benzema a opět hlavou rozvlnil síť – 2:0.

Real se v dalších minutách zatáhl a čekal na brejky, domácí se proti bloku prosazovali jen stěží. Zkoušeli to zejména centry, Silvova hlavička po rohu se neujala, ale Havertzova ve 40. minutě už ano. Vzápětí mohl dokonat hattrick Benzema, ale tentokrát nohou těsně minul.

Trenér Chelsea Thomas Tuchel poslal do druhého poločasu Kovačiče a Ziyecha za Christensena a Kanteho, ale ani se nestihli ohřát na hřišti a prohrávali 1:3. Brankář Mendy udělal obrovský kiks při rozehrávce, Benzema ustál souboj s obráncem az dálky dokonal hattrick.

Třemi góly vyřadil ve druhém osmifinále i PSG. Na druhé straně se při střele Azpilicuetu zaskvěl brankář Realu Courtois.

Chelsea se snažila zkorigovat, dvě velké příležitosti měl střídající Lukaku, v 70. minutě i Mount, ale ani jeden netrefil mezi tři tyče. Real si tak vytvořil velmi dobrou pozici před domácí odvetou.

Bayern prohrál po rychlém gólu
Villarreal začal proti favorizovanému Bayernu výborně a už ve 8. minutě šel do vedení. Po rychlé akci po pravé straně se míč dostal přes Morena, Lo Celsa a střele Pareje až k Danjumovi, který ho poslal do sítě – 1:0.

V dalších minutách držel míč Bayern, ale přes dobře organizovanou defenzivu se v prvním poločase nedokázal dostat do šancí a ani jednou nevystřelil na branku.

Naopak Villarreal mohl jít do dvoubrankového vedení, ale VAR ve 41. minutě neuznal pro ofsajd zásah Coquelina, jehož centr z velkého úhlu zapadl za Neuera. Po změně stran zvýšili Bavoři aktivitu a hned přišla šance Gnabryho, který těsně minul.

Angličané odpálili čtvrtfinále ve velkém stylu. City i Liverpool
Na druhé straně orazítkoval žerď Moreno. Villarreal se držel v obraně a vyrážel do rychlých brejků, po jednom z nich těsně minul střídající Pedraza. V 63. minutě udělal velkou chybu při rozehrávce vyběhnutý Neuer, Moreno se pokusil o lob z vlastní poloviny, ale minul.

V 66. minutě neproměnil tutovku Danjuma, který při zakončení zaváhal. Bayern si připsal první střelu na branku z kopačky Daviese.

V ofenzivě to však hostům nefungovalo a nedokázaly si vypracovat gólové šance. Ze Španělska tak odešli s těsnou prohrou, ale mohli inkasovat i vícekrát. V 86. minutě spálil další gólovou šanci Pedraza.

1. zápasy čtvrtfinále Ligy mistrů – sumáře:
    FC Chelsea – Real Madrid 1:3 (1:2)
    Góly: 40. Havertz – 21., 24. a 46. Benzema. Rozhodčí: Clément Turpin (Fr.), ŽK: Rüdiger – 14. Militao
    Chelsea: E. Mendy – Christensen (46. Kovačič), Silva, Rüdiger – James, Kante (46. Ziyech), Jorginho (64. Loftus-Cheek), Mount, Azpilicueta – Havertz, Pulisic (64. Lukaku)
    Real: Courtois – Carvajal, Militao (64. Nacho), Alaba, F. Mendy – Modřič, Casemiro, Kroos (74. Camavinga) – Valverde (86. Ceballos), Benzema (86. Bale), Vinicius Junior

FC Villarreal – Bayern Mnichov 1:0 (1:0)
Branka: 8. Danjuma. Rozhodčí: Anthony Taylor (Angl.), ŽK: Estupinan
Villarreal: Rulli – Foyth (81. Aurier), Albiol, P. Torres, Estupinan – Coquelin (59. Pedraza), Capoue, Parejo – Moreno, Danjuma (81. Chukwueze), Lo Celso
Bayern: Neuer – Pavard (71. Süle), Upamecano, Hernandez, Davies – Kimmich, Musiala – Coman, Müller (62. Goretzka, 90. +4 Roca), Gnabry (62. Saně) – Lewandowski